Erekcja po sterydach – sprawdź, co się stanie po odstawieniu anabolików

Gwałtowny spadek libido, senność, zaburzenia erekcji, problemy z płodnością, a nawet depresja – wszystkie te problemy dotykają mężczyzn, którzy chcą się uwolnić od szkodliwych odżywek. Na szczęście ta walka jest do wygrania. Sprawdź, jak pomóc swojemu organizmowi rozregulowanemu przez sterydy anaboliczne.

Według badań aż 60% stałych bywalców siłowni systematycznie stosuje sterydy anaboliczne. Przyrost masy mięśniowej zwiększa poczucie męskości i świadomość własnej atrakcyjności. Pozornie sterydy mają też pozytywny wpływ na seksualność. Zawarte w nich hormony powodują eksplozję libido. Problem pojawia się, gdy mężczyzna zdecyduje się odstawić anaboliki. A musi to zrobić, jeśli nie chce wywołać całkowitego spustoszenia w swoim organizmie.

Co się stało z erekcją

Sterydy anaboliczne to zabójca męskiej płodności i erekcji. Stosowane przez zdrowego mężczyznę wyłącznie w celu budowania masy mięśniowej, rozregulowują całą gospodarkę hormonalną. Układ podwzgórze-przysadka-nadnercza-jądra przestaje pracować prawidłowo. W rezultacie po odstawieniu anabolików rozleniwiony organizm nie produkuje odpowiedniej ilości męskich hormonów – niezbędnych do prawidłowego działania mechanizmu erekcji.

O ile jednak z zaburzeniami erekcji można sobie poradzić, m.in. poprzez zastosowanie terapii hormonalnej, o tyle z powrotem do płodności nie będzie już tak lekko. Jądra mężczyzny, który zażywa sterydy anaboliczne przez dłuższy czas, są małe i twarde. Czym dłużej trwa uzależnienie od odżywek, tym większe ryzyko, że stosujący je mężczyzna nigdy nie będzie miał własnych dzieci.

Skutki odstawienia sterydów

Zaburzenia erekcji to nie jedyna konsekwencja zażywania i odstawienia anabolików. Organizm pozbawiony sztucznie wysokiej dawki testosteronu reaguje gwałtownym spadkiem libido. Pojawiają się zaburzenia emocjonalne, senność, a nawet skłonność do depresji. Na szczęście organizm ludzki ma zdolność regeneracji. Z czasem gospodarka hormonalna normuje się, a niektóre z wymienionych problemów znikają. Niestety, nie wszystkie.

Zaburzenia erekcji po odstawieniu sterydów anabolicznych wymagają farmakoterapii. Oprócz uregulowania poziomu testosteronu, niezbędne jest stosowanie leków, np. Kamagry. Zawierająca sildenafil Kamagra jest nowszym i tańszym odpowiednikiem Viagry. Wprawdzie lek ten nie normuje poziomu hormonów, ale pozwala odzyskać sprawność seksualną. Powrót do udanego życia seksualnego przyspiesza leczenie zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym.

Niebezpieczne powroty

Wielu panów po odstawieniu sterydów anabolicznych popełnia bardzo poważny błąd. Sfrustrowani seksualnymi niepowodzeniami i spadkiem nastroju, wracają do szkodliwych odżywek. Pozornie uzyskują poprawę, jednak jest to poprawa na krótką metę. Powrót do zdrowia wymaga wytrwałości i ścisłego trzymania się zaleceń lekarza.

Nie ma bezpiecznych odżywek, które mogą stosować zdrowi mężczyźni. Sterydy anaboliczne wykorzystywane są w medycynie do leczenia poważnych zaburzeń hormonalnych. Najlepiej nigdy nie sięgać po tego typu „wspomagacze” i budować masę mięśniową w sposób naturalny. Jeśli jednak uzależniłeś się od anabolików, a teraz chcesz się uwolnić, nie poddawaj się! Skorzystaj z pomocy lekarza, a z pewnością wkrótce twój organizm powróci do normy.